Lordi

15. června 2009 v 19:04 |  moje nej skupiny
Jednou z mích oblíbených skupin je skupina Lordi. Líbí se mi jejich masky, jejich úžasné hororové klipy, jejich koncerty, ale hlavně jejich rokové písně.

A teˇd něco o nich


Obskurní kostýmy jsou nedělitelnou součástí vzhledu skupiny Lordi. Členové skupiny se odmítají fotografovat a dokonce i podávat rozhovory bez nich, přestože jim to způsobuje nepohodlí. Před Eurovision Song Contest roku 2006 v Řecku se nechávali fotografovat a dávali rozhovory v kompletních kostýmech u bazénu na přímém slunečním světle. Publikování fotografií členů v novinách považuje skupina za urážky a pokusy zničit jejich image. Lordi reprezentovali roku 2006 Finsko ve finále evropské hudební soutěže Eurovision Song Contest, kde zahráli anglicky zpívanou skladbu Hard Rock Hallelujah. S velkým náskokem 44 bodů na druhého porazili ruského zpěváka Dimu Bilana. Hlasy dostali ze všech zúčastněných zemí kromě Albánie, Arménie a Monaka. Získali nejvíce bodů v prozatímní jedenapadesátileté historii soutěže zejména proto, že dostali mnoho deseti a dvanáctibodových hlasů. Výběr skupiny Lordi k tomu, aby reprezentovala svou zemi, vyvolal původně ve Finsku rozpaky. Někteří kritikové žádali i osobní intervenci finské prezidentky. Nicméně po vítězství této skupiny prezidentka Tarja Halonenová poslala skupině telegram s gratulacemi. V samotném Řecku, kde se soutěž odehrávala, se také objevily snahy znemožnit skupině vystoupení s tím, že jsou satanisté. Skupina to rezolutně odmítla prohlášením, že těžko mohou být satanisté s písněmi jako Hard Rock Hallelujah nebo Devil is a Loser, ačkoli nejsou ani náboženskou skupinou. Navzdory tomu skupina ve finále od řeckých diváků dostala nejvyšší možný počet bodů.

její členové


Jméno: Mr. Lordi

Pravé jméno: Tomi Putaansuu

Pozice: Zpěv

Utužovací válec, bezbožný Pán otřesů. Nejhrůzostrašnější vládce všech. Syn bastarda. Biomechanický muž. Opatřený zuby obří monstrum, žhavé červené oči, oblečený ve vzájemném vztahu dvou organismů. Vyřazená loď do pekla...


Jméno: Kita

Pravé jméno: Sampsa Astala

Pozice: Bicí

Mimozemský muž - bestie, hrůzostrašné čelisti. Voják kosatka..


Jméno: Amen

Pravé jméno: Jussi Sydänmaa

Pozice: Kytara

Starověký vrah, pravítko na Anubisovu dynastii, mumyfikovaný. Skrýval žijícího mrtvého. Nezadržitelný mstitel.Jméno: Awa

Pravé jméno: Leena Peisa

Pozice: Klávesy

Posedlá kouzelnice, dračice, had opatřený okem ženského spektra, nepokojná duše, duch čarodějnice, královna šílenství. Je si vědoma původu.

Jméno: Ox

Pravé jméno: Samer el Nahhal

Pozice: Basy

Pekelný býk. Nejstarší bratr Kalmageddonova pořadí. Obří parní stroj na kopytech.
A ted nějaká jejich videjka


Hard rock hallelujah tuto písen úspěšně zazpívali na Eurovisi velmi dobře s ní uspěli. Vyhráli.

Tento klip se mi docela líbí

a nebo by se šiklo
blood red sandman

Dala jsem jen málo klipů jelikož věčina jich nejde


Bývalý členové


Něco o bývalých členech.
Enary (klávesy) hrála ve skupině 1997-2005.

Kalma (baskytara) hrál ve skupině 2002-2005.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

jaký člen skupiny Lordi se vám líbí nejvíc???

Mr Lord 100% (4)
Awa 0% (0)
Kita 0% (0)
Ox 0% (0)
Amen 0% (0)
Všichni 0% (0)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama